Szukaj
  • sucharscyczytaja

Wesley Chu, Cassandra Clare “Zaginiona Księga Bieli”

Wesley Chu, Cassandra Clare “Zaginiona Księga Bieli”

Wydawnictwo: We need YA

Cykl: Najstarsze Klątwy (tom 2)

Seria: Ze Świata Nocnych ŁowcówNaprawdę podobała mi się ta książka!! Ta seria jest naprawdę zabawna, podobał mi się cały gang w tym Simon. Nie mam zbyt wiele do powiedzenia na ten temat, poza tym, że był pełen akcji, naprawdę zabawny, uwielbiałam te chwile z Maxem, a EPILOG BYŁ OMG!


Następny tom poproszę!!


Jestem podekscytowana!


Również specjalne okrzyki do bonusowej historii Jema i Tessy na koniec.


Oceniłam to na 4,5 tylko dlatego, że nawet gdy rzeczy są naprawdę ekscytujące i pełne napięcia, mój umysł zawsze pamięta, że jest to pomiędzy serią i już wiemy, że postacie będą w porządku, więc tak naprawdę nie ma żadnych wstawek. To fajna przygoda, chociaż nie ma żadnych konsekwencji!


Myślałam, że to będzie zabawa i gry w stylu Malec, a to było o wiele więcej.


Po pierwsze:

Simon, który znalazł się w centrum uwagi, było pocałunkiem szefa kuchni dla tej książki. Poważnie. Zastanawiałam się, kiedy jedna z tych książek poradzi sobie z tym, przez ile gówna przeszli nasi bohaterowie i ta książka w końcu to zrobiła. Jak na ironię, w serii skoncentrowanej na Magnusie i Alecu, ale wciąż sobie z tym poradziłam i jestem bardzo, bardzo zadowolona.


Po drugie:

Ojcowie Maleców. Nie ma nic bardziej zachwycającego niż rodzicielstwo Aleca i Magnusa. (Cóż, z wyjątkiem Maryse opiekującej się ich początkującym synem czarnoksiężnika).


Wreszcie mitologia chińska. Dlaczego nie zaroi mnie więcej książek z mitologią chińską? Uwielbiałam wszystkie historie wplecione w tę książkę i chętnie przeczytałabym dziesiątki innych.


Okej, więc wiem, że powiedziałam wcześniej słowo „w końcu”, ale to jest moja ostatnia uwaga: ta seria z pewnością będzie się wiązać w większym stopniu niż myślałam, że będzie z innymi seriami Nocnych Łowców.


Czy Cassandra ponownie tworzy istotną i potrzebną serię Nocnych Łowców?

Tak.

Czy nadal będę ją czytać i uważać za jedno z moich ulubionych?

O tak.


Przepraszam, po prostu nie mogę przestać uzależniać się od jej książek.


W większości mi się to podobało! Żałuję, że nie mogła to być po prostu książka poświęcona wyłącznie Magnusowi i Alecowi, ale wciąż miło było zobaczyć naszą załogę składającą się z Clary, Jace'a, Isabelle i Simona. Czasami wydawało mi się, że fabuła była trochę rozproszona i chciałabym, żeby sprawy były trochę lepiej powiązane. Chociaż jest to książka, która ma skupić się na Alecu i Magnusie, z powodu faktu, że przynieśli znajome twarze, czułam, że by się wyrównała, gdybyśmy zobaczyli perspektywy wszystkich. Coś, co kochałam, to obserwowanie wzrostu Magnusa i Aleca w całej tej książce. Zabezpieczyli swój związek i chociaż w żadnym wypadku nie są w idealnym związku, wydaje się, że stali się pewni siebie i wygodni w miejscu, w którym się znajdują.


Wszystkie te teorie, które pojawiają się w mojej głowie teraz, kiedy przeczytałam epilog ...


„Poznaj nową ekscytującą powieść z uniwersum Nocnych Łowców! Dla Magnusa Bane’a, Najwyższego Czarownika Brooklynu, i Aleca Lightwooda, Nocnego Łowcy, śmiertelnie niebezpieczna wyprawa będzie doskonałą okazją do kolejnej niezwykle romantycznej podróży!


Magnusowi Bane’owi i Alecowi Lightwoodowi wszystko układa się świetnie: nareszcie mieszkają razem we wspaniałym domu, a ich syn, mały czarnoksiężnik o imieniu Max, właśnie uczy się chodzić. Na ulicach Nowego Jorku panuje cisza i spokój – przynajmniej jak na nowojorskie standardy – ale to tylko pozory. Pewnej nocy dwóch starych znajomych Magnusa włamuje się do niego i kradnie potężną Księgę Bieli. Magnus i Alec muszą podążać za złodziejami aż do Szanghaju i zwołać wiernych sojuszników, a przecież ktoś powinien zaopiekować się ich dzieckiem. Sprawy nie ułatwia im także dziwna, świecąca rana na ciele Magnusa.


Czarnoksiężnik i Nocny Łowca dowiadują się, że czeka na nich znacznie poważniejsze zagrożenie, niż spodziewali się na początku. Magia Magnusa staje się niestabilna, a jeśli nie powstrzymają demonów przed zniszczeniem miasta, być może będą musieli podążać za nimi aż do wielkiego źródła zła – do królestwa umarłych. Czy uda im się uratować świat przed zagładą?”

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie