Szukaj
  • sucharscyczytaja

Wesley Chu, Cassandra Clare “Czerwone zwoje magii”

Wesley Chu, Cassandra Clare “Czerwone zwoje magii” Wydawnictwo: We need YA Cykl: Najstarsze Klątwy (tom 1) Seria: Ze Świata Nocnych ŁowcówCzy mogę powiedzieć, że absolutnie uwielbiam OKŁADKĘ i OBIETNICĘ tej książki?

Jestem taką fanką Magnusa i Aleca! Uwielbiam ich związek i po prostu nie mam ich dość!

A teraz będzie trylogia?!


O rany, jestem na to gotowa!


Ahh Cassie ... Ty i Twoje książki!

Jestem przekonana, że zabiją mnie!


W końcu dotarłam do mojego najbardziej oczekiwanego wydania i naprawdę nie zawiodłam się!


„Czerwone zwoje magii” opowiadają o Aleksie i Magnusie podczas ich pierwszej podróży za granicę do pięknego Paryża. To miał być miły relaksujący urlop po wydarzeniach wojennych i oczywiście w książce Cassie Clare nic nie idzie tak, jak powinno. Na wakacjach kult staje się awanturniczy i wydaje się, że nasza ulubiona postać jest do nich przywiązana. Więc zapomnij o pięknie romantycznych wakacjach, które zaplanowali, a teraz pojawia się tajemnica i życie Aleca i Magnusa może stanąć na szali.


Czytając tę książkę ani razu nie czułam się znudzona, a jako ktoś, kto jest Malec Stanem od ponad pięciu lat, kochałam każdą sekundę. Jest tak wiele słodkich chwil między nimi, że przeglądałam książkę i skończyłam prawie na ostatniej kartce. Wspaniale jest dowiedzieć się więcej o przeszłości Magnusa i o tym, jak stał się swoim spektakularnym, błyszczącym ja. Wspaniale było też zobaczyć więcej w głowie Aleca i jak radzi sobie ze swoją seksualnością, dorastając w tak ograniczonym społeczeństwie. Alec jest kimś, w kim zawsze szukałam siebie i naprawdę udało mi się pokochać go bardziej w tej książce (naprawdę nie sądziłam, że to możliwe). Doświadczenie wydarzeń, które ich zbliżyły, naprawdę po prostu uderzył mnie prosto w serce. Ogólnie rzecz biorąc, obserwowanie wzrostu i rozkwitu ich związku było piękne i nie mogłam być szczęśliwsza.


„Wiedział, co zrobił i o co walczył, i wiedział, o co będzie walczył w przyszłości. I dokładnie wiedział, kogo kocha”.


Cassie i Wesley potrafili bardzo dobrze połączyć seksapil, dowcipność i świetną akcję na palcach. To bardzo przypominało mi Historie Nocnych Łowców, w których zakochałam się, gdy byłam młodsza. To było tak niesamowicie ekscytujące, że znów mogłam zobaczyć moich starych ulubieńców, nawet jeśli wzbudziło to we mnie trochę emocji. Wiele lat później, gdy czytam o Jem Will Tessie, łza w oku się kręci i nienawidzę tego, ale OH DOBRZE. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobią z resztą tej serii i kto jeszcze się pojawi.


To świetny dodatek do „Nocni Łowcy” i naprawdę sprawiło, że chciałam po prostu zanurkować i ponownie przeczytać wszystkie Książki Cassandry. Ale szczerze, nie mam czasu na to.


„Jedyne, o czym marzył Magnus Bane, to podróż po Europie z Alekiem Lightwoodem – Nocnym Łowcą, który wbrew przeciwnościom losu w końcu został jego chłopakiem. Jednak, gdy tylko para zadomawia się w Paryżu, przybywa stary przyjaciel z wiadomościami o sławiącym demona kulcie zwanym Szkarłatną Ręką. Kult został lata temu założony przez Magnusa dla żartu, teraz pod nowym przywództwem dąży do wywołania chaosu na całym świecie. Magnus i Alec wyruszają w pogoń po Europie, aby wyśledzić Szkarłatną Rękę i ich nieuchwytnego nowego przywódcę, zanim zgrupowanie spowoduje więcej szkód. Magnus i Alec będą musieli zaufać sobie bardziej niż kiedykolwiek – nawet jeśli oznacza to ujawnienie tajemnic, które chcieli zatrzymać tylko dla siebie.”

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie