Szukaj
  • sucharscyczytaja

„Strażnicy Starego Lasu. Księga Pierwsza. Biała Wieża” Grzegorz Gajek

Grzegorz Gajek „Strażnicy Starego Lasu. Księga Pierwsza. Biała Wieża”.W ostatnim czasie w moje ręce trafiła właśnie ta książka. Jest to książka autora wielu opowiadań oraz sześciu powieści m.in. „Malowidło” oraz „Powrót królów”.


Pan Grzegorz Gajek z tą książką debiutuje na polu fantastyki młodzieżowej.


Uważam, iż jest to udany debiut!

Głównym bohaterem jest lesza Olszybor zwany Lelek. Splotem wielu wydarzeń czeka go przygoda, choć tak naprawdę jest to misja zdobycia upadłych gwiazd i poznania tajemnicy mgły – mgły, która przyniosła strach, mgły, która przyniosła do lasu zło. Już na początku dołącza do niego mały skrzat Fafkel – jest mały jednak bardzo odważny. W drodze poznają kolejnych przyjaciół, którzy dołączają do ich drużyny – Mojmira (człowieka) oraz Modraszkę (lesza).
„Kiedy na Stary Las spada przeklęta mgła, pod wpływem której umierają rośliny, a zwierzęta zaczynają chorować, strażnicy kniei obwiniają o to przybywających coraz liczniej ze wschodu ludzi. Jeden tylko Lelek, młody samotnik żyjący z dala od siedziby swojego plemienia, wierzy, że przyczyna kłopotów leży gdzieś indziej, gdyż nadejście mgły poprzedził upadek siedmiu gwiazd. Młodzieniec postanawia je odnaleźć i zbadać. Podczas wyprawy Lelek trafia do wielu fantastycznych miejsc oraz poznaje nowych przyjaciół: nieustraszonego – choć maleńkiego – skrzata Fafkela, zadziornego młodego woja o imieniu Mojmir oraz zielarkę Modraszkę.”
Po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw. Spotykają Pieśniarza oraz Wędrowca, który z nich jest ich sprzymierzeńcem? A który okaże się wrogiem.Lelek i Modraszka, czy połączy ich przyjaźń?


Z każdą stroną wkraczamy w świat Starego Lasu, poznajemy nowe postacie, uczestniczymy w walce, ratujemy innych z opresji.
„Strażnicy Starego Lasu” jest to książka, którą dobrze się czyta.W długie jesienne wieczory wystarczy opatulić się mięciutkim i cieplutkim kocem, z kubkiem gorącej herbaty zanurzyć się w świat i przeżywać go razem z bohaterami.


Polecam i czekam na kolejny tom przygód drużyny Olszybora.

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie