Szukaj
  • sucharscyczytaja

Simon Beckett „Zapach śmierci”

Simon Beckett „Zapach śmierci”

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cykl: Dr David Hunter (tom 6)


Jest to szósta książka z serii Simona Becketta, w której występuje antropolog sądowy, dr David Hunter, często służący jako konsultant policji.

Po raz pierwszy od jakiegoś czasu życie Davida układa się dobrze zarazem w pracy, jak i w życiu osobistym, gdyż wraz z Rachel mieszkają w bardzo bezpiecznym i luksusowym osiedlu Ballard Court.

Jest to tymczasowe porozumienie, gdyż po znalezieniu dowodów na morderczą i obłąkaną Grace Strachen ponieważ nie zrezygnowała ona z wysiłków, by go zabić.

DCI Sharon Ward wzywa go, by spojrzał na zmumifikowane ciało młodej kobiety w ciąży na strychu opuszczonego i pustego szpitala St. Jude's w północnym Londynie, zamieszkanego w ostatnich czasach przez wyrzutków społeczeństwa, narkomanów i handlarzy.

Nie mogło nadejść to w lepszym czasie, ponieważ zbyt wiele myśli przechodzi mu przez umysł, podczas gdy Rachel, biolog morski, pracuje na Morzu Śródziemnym.

Z trudem mógł przewidzieć, jak wielkie niebezpieczeństwo czyha na niego oraz jakie śmiertelne zagrożenia czekają tych, których zna i kocha.

Podczas badania martwej kobiety na strychu, gnijąca podłoga zapada się, odsłaniając celowo zamknięte pomieszczenie, w którym dwa kolejne trupy są przywiązane do łóżek.

Jest to pokręcona i niezwykle fascynująca historia, w której policja i David próbują zidentyfikować ciała i prawdę o tym, co się wydarzyło w trakcie intensywnej analizy mediów i protestów w St. Jude's, na czele której stoi dowodzący i charyzmatyczny były prawnik zajmujący się prawami człowieka, Adam Oduya.

Poddani różnym badaniom kryminalistycznym i niepokojącym procedurom zmarli zaczynają w końcu mówić o naturze ich makabrycznego losu.

Samo w sobie pełnienie roli głównego bohatera, atmosferyczna gotycka i złowroga obecność St Jude's jest szeroko opisana w narracji.

W potwornie zrujnowanym szpitalu wisi przytłaczająca i potwornie zastygająca aura, śmierdząca wilgocią, pleśnią, nędzą i moczem, z jej ciemnością i klaustrofobią, które przenikają do wszystkich, którzy wchodzą do budynku.

Jest mrożący krew w żyłach w swoim przerażeniu i groźbie, kryjąc niebezpieczeństwa i zasadzając się na policję i Davida z mnóstwem nieprzyjemnych, nieoczekiwanych niespodzianek.

Beckett konstruuje pięknie chwytającą i inteligentną fabułę z wieloma wątkami, z krótkimi rozdziałami służącymi do dostarczenia szybkiej historii, która utrzymuje czytelnika w pełni zaangażowanym, jednocześnie budując napięcie i to napięcie na wysokim poziomie.

Kiedy myślisz, że wiesz, dokąd zmierza historia, różne zwroty akcji przesuwają ją w zupełnie nieoczekiwanych kierunkach.

Główny bohater, dr David Hunter, jest doświadczonym ekspertem w swojej dziedzinie, z ciekawym i traumatycznym doświadczeniem związanym ze śmiercią żony i dziecka w wypadku samochodowym.

Jest współczujący i ciekawy, cechy, które często narażają go na niebezpieczeństwo, ponieważ odmawia przebywania wyłącznie w suchych granicach swojej dziedziny wiedzy.

To genialny dodatek do serii, bardzo zabawny, a jakość opowiadanych historii jest niezwykle wysoka.

Czy ta seria może przemówić do tych, którzy chcą wiedzieć o dziedzinie antropologii sądowej i autentycznym przedstawieniu jej technik i praktyk we współczesnym policji.

David tworzy teoretykę i angażuje się w umiejętne budowanie obrazu tego, co stało się z umarłymi, starając się zapewnić wymierzenie sprawiedliwości w okolicznościach, które wydają się niemożliwe.

Szczerze mówiąc, myślę, że każdy miłośnik kryminałów będzie zadowolony z lektury.

“Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej.

Pewnego letniego wieczoru David Hunter – antropolog sądowy – odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy.

Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie.

W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy, gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało.

Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć.

Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety.

Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala.

Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami.

W niektórych nadal ktoś leży…

Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar.

Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie…

Szpital upomni się o kolejne ofiary.

Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci.

Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór.

Mylą się.”


#czytam

#czytambolubie

#kochamczytać

#bookstagrampl

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik

#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia

#bookstagramyrazem #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie

#ksiazkoholiczka #ksiazkomania #ksiazkomaniak #lubieczytać

#książkoholiczka #książkowelove

#czytamprzykawie

#czytambochcę

#czytambomogę

#czytambokocham

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie