Szukaj
  • sucharscyczytaja

Shannon Hale, LeUyen Pham „Najlepsze przyjaciółki” – Tom 2

Shannon Hale, LeUyen Pham „Najlepsze przyjaciółki” – Tom 2Jest to kolejny tom serii, gdzie autorka przedstawia losy Sary, teraz już uczennicy klasy szóstej.


Sara opowiada o codzienności w szkole, w której bezpieczniej jest udawać kogoś, kim się nie jest, o problemach dorastających dziewczynek, o pierwszych miłościach.


Również porusza ważny problem naszych czasów – problem akceptacji i relacji wśród młodzieży szkolnej.Młodzież szkolna nosi w sobie coraz więcej trudnych zachowań.


Dzisiejsza młodzież coraz częściej bywa okrutna, a w dobie internetu oraz social mediów pojawia się taki ogrom hejtu…


Sara zadaje sobie coraz więcej pytań, które w życiu codziennym zadają sobie nasi młodzi nastolatkowie – tak mający już 11 – 12 lat to nie są już dzieci, mają już oni swoje problemy.
Pytania takie jak: 1. „Czy dziewczynka powinna zachowywać się w określony sposób?”, 2. „Skąd mam wiedzieć, którzy przyjaciele są prawdziwi?”, 3. „Dlaczego czuję się taka dziwna i smutna?”, 4. „Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się porozumieć?”, 5. „Kiedy należy zrezygnować z przyjaźni z kimś, z kim się nie dogadujemy?”


Tak nasi młodzi nastolatkowie już zadają sobie właśnie takie pytania oraz wiele innych.


Próbują sami znaleźć odpowiedzi, a dzięki temu komiksowi mogą odnaleźć choć część odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz dowiedzą się, iż nie są w tym wszystkim sami.
Popełniają oni błędy, a dzięki tej lekturze dowiedzą się, że każdy popełnia błędy i nie ma w tym nic złego – właśnie uczymy się na błędach swoich i innych.


W życiu spotka ich wiele nieprzyjemnych sytuacji, boją się, paraliżuje ich lęk jak zareagują na nich rówieśnicy, bo wiedzą, że potrafią być oni bezlitośni, mogą przykleić im łatkę, którą trudno później odkleić.


Ważne jest, aby nasi młodzi nastolatkowie mieli w Nas oparcie, aby mogli przyjść do Nas dorosłych z każdym problemem.


Nie bagatelizujmy tego, warto pielęgnować te wspólne relacje.


Warto rozmawiać, nie zostawiać ich samych z ich problemami, gdyż wspólnie możemy je rozwiązać, a nastolatek pozostawiony sam sobie z własnymi problemami może ich po prostu nie udźwignąć.


W dobie naszych czasów może doprowadzić to do tragedii, a uwierzcie mi nikt z Nas tego nie chce.


#czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytamy #terazczytam #takczytam #ksiazka #książka #bookstagrampl #literatura

#kochamczytać

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik #kochamczytac #lubieczytac


#bookstagramfeature #ilovebooks #bookstagrammer #bookstagram #bookaddict #currentlyreading #amreading #bookphotography #instabook #booknerd #bookaholic #instaread #bookgeek #booksofinstagram #bookish

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie