Szukaj
  • sucharscyczytaja

Robert Małecki „Skaza” Cykl: Bernard Gross. Tom 1

Robert Małecki „Skaza” Cykl: Bernard Gross. Tom 1No i to jest dobra powieść kryminalna. Z ciekawym głównym bohaterem - tak, znowu śledczy po przejściach, ale co zrobić, skoro taki zawsze jest ciekawszy od detektywa z poukładanym życiem.


Samotny policjant, Bernard Gross, brnie przez życie w Chełmży, dokąd został na własną prośbę przeniesiony z Torunia po pewnych wydarzeniach z przeszłości.


Pewnego dnia, niewinne zdarzenie ujawnia całą serię początkowo niepowiązanych ze sobą faktów, z których Gross będzie mozolnie, krok po kroku układał w całość.


Śledztwo przeplatane jest wstawkami sprzed 10 lat, niezbyt długimi, w sam raz, na tyle, żeby czytelnikowi się wydawało, że już dochodzi do rozwiązania zagadki.


W powieści widać dużą dbałość o szczegóły, co osobiście jako czytelniczka bardzo sobie cenię. Jeśli na początku sceny pojawi się jakiś przedmiot, to okaże się, że na końcu sceny po coś do niego wracamy.


Dobrze napisana książka. Z miłą chęcią sięgnę po kolejny tom.


„Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy.Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia.


Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Oba zgony łączy tylko mroźna noc.


To jednak za mało, by rozpocząć śledztwo.Zdaniem komisarza Bernarda Grossa pytań w obu sprawach jest zdecydowanie więcej niż odpowiedzi.


Kiedy zaczyna je zadawać, mieszkańcy niewielkiego miasteczka nabierają wody w usta. Gross wie, że ich milczenie to mur, za którym czają się duchy przeszłości.


Jeśli zdoła go przeskoczyć, dowie się, że kluczem do odkrycia prawdy jest wyjaśnienie starej sprawy tajemniczego zaginięcia małżeństwa niejakich Tarasewiczów…”


#czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytamy #terazczytam #takczytam #ksiazka #książka #bookstagrampl #literatura #kochamczytać


#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik #kochamczytac #lubieczytac


#bookstagramfeature #ilovebooks #bookstagrammer #bookstagram #bookaddict #currentlyreading #amreading #bookphotography #instabook #booknerd #bookaholic #instaread #bookgeek #booksofinstagram #bookish

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie