Szukaj
  • sucharscyczytaja

Richard Osman „Morderców tropimy w czwartki”

♡´・ᴗ・`♡

Richard Osman „Morderców tropimy w czwartki”

Wydawnictwo: MuzaDebiutancka powieść gospodarza telewizyjnego Richarda Osmana to urocza i przyjemna tajemnicza lektura, nasycona dowcipem i poczuciem rozrywki.


Pozwólcie, że przedstawię Was członkom Czwartkowego Klubu Morderstw, którzy wszyscy przebywają w Coopers Chase Retirement Village w Kent.


Elizabeth - byłego szpiega wywiadu, która ma bardzo enigmatyczną i fascynującą przeszłość.


Ron, były poplecznik Czerwonego Rona Richiego, plaga wszystkich potrzeb.


Ibrahim Arif, emerytowany psychiatra.


I ich wspaniałą przyjaciółkę Penny - byłego inspektora-detektywa.


Prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa Tony'ego Currana, który był właścicielem 25 procent Coopers Chase, i reszty Iana Venthama.


Czwartkowy Klub Morderców próbuje rozwiązać sprawę.


Część historii to dziennik prowadzony przez Joyce'a, najnowszego członka klubu, oferujący nowy wgląd w życie i to, co dzieje się w wiosce.


To, co się rozwija, to opowieść o mrocznych czynach, z których niektóre są dobrze ukryte. Historia jest opowiedziana z punktu widzenia większości bohaterów i przeplatana bardzo zabawnym dziennikiem Joyce'a.


Postacie są zachwycające, szczególnie Elizabeth, która wydaje się mieć swoją własną historię.


Fabuła jest dość skomplikowana (być może bardziej niż to konieczne), ale mimo to była przyjemna i wszystko zostało dobrze rozwiązane.


Muszę też zwrócić uwagę na polskiego budowniczego Bogdana - flegmatyczny i enigmatyczny, spokojne wody płyną tam bardzo głęboko. Jest zabawny, mroczny lub ironiczny, zabawny, bardzo żywy, intrygujący od początku do końca, więc jest to bardzo zabawna powieść.


Ogólnie rzecz biorąc, to fajna lektura i brawo za zrobienie głównych bohaterów wieku emerytalnym i udowodnienie, że są oni jak dobra firma.


Gorąco polecam.

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie