Szukaj
  • sucharscyczytaja

Michał Bergel „Iris McBlack. Kryształowe Serce. Tom 1”

Michał Bergel „Iris McBlack. Kryształowe Serce. Tom 1”

Wydawnictwo Jaguar
Historia rozpoczyna się od zdobycia magicznego kwiatu przez Gordona i jego syna Teodora”. Teodor chce przekazać go w darze dla swojej ukochanej Oliwii. Nie wie on, że ten dar to podstęp, aby Oliwia i jej siostra Iris wpadły w pułapkę – zostały przeniesione do innego świata.Tajemniczy świat to czajniczek – miejsce pełne magii. Razem z Iris już na początku drogi spotykamy się z Mortusami, którzy służą czarodziejowi o imieniu Serenthal. W domostwie Serenthala Iris spotyka siostrę, gdzie dowiaduje się, iż zostały zmniejszone.Dzięki wspólnym staraniom Iris i Oliwia podejmują próbę ucieczki, która odnosi połowiczny sukces – tylko Iris udaje się uciec, dzięki pomocy Ortona, tajemniczego Hufrona.

I tak rozpoczynamy wspólną podróż razem z Iris, gdzie Naszym wspólnym celem jest odnalezienie Czarnowładcy Leonarda.Już na początku drogi spotykamy wiedźmę Jemiołuszkę z którą podejmiemy się polowania na smoka. W wyniku splotu różnych sytuacji Iris ratuje smoka o imieniu Vescatur, który obiecuje zabrać ją do Saosind.Kiedy przybywa do Pałacu Porannej Zorzy poznaje tajemniczego kota Mastro…

Jakie są dalsze losy Iris? Przeczytaj wciągającą historię o niesamowitych przygodach w świecie pełnym magii.Serdecznie polecam, gdyż jest to wciągająca książka – nie tylko dla takiego molika książkowego jak ja, ale również dla młodego czytelnika 10+.


„Iris jest ruda, niesforna i wyjątkowo uparta, nawet jak na nastolatkę. Nie wiadomo właściwie, czy bardziej uparta, czy bardziej odważna. Ale kiedy musi podjąć wyzwanie, by ocalić siostrę, nie waha się nawet przez moment. Rudowłosa dziewczyna przedziera się przez wirujący tunel i trafia do magicznej rzeczywistości. By odzyskać siostrę, Iris musi odnaleźć ostatniego i zarazem najbardziej kłopotliwego z czarnowładców tej krainy, Leonarda. Wielki mag zaginął w tajemniczych okolicznościach, a pod jego nieobecność świat pogrąża się w coraz większym chaosie. Kiedy dziewczyna wyrusza tropem czarodzieja, poszczególne zdarzenia łączą się w zaskakującą całość. Iris odkrywa, że nic z tego, co jej się przydaża, nie jest dziełem przypadku.”„Kryształowe serce” to pierwsza część cyklu fantasy dla młodzieży. W przygotowaniu kolejny tom: „Drugi Paladyn”.
3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie