Szukaj
  • sucharscyczytaja

Maya Motayne „Nocturna”

Maya Motayne „Nocturna”„Nocturna” jest to debiutancka powieść młodej Autorki, która na całym świecie zbiera bardzo dobre recenzje.


Czy słusznie?


Moim zdaniem tak!


Świat przez nią skonstruowany moim zdaniem jest światem przemyślanym i zbudowanym bardzo skrupulatnie.


Bohaterowie z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej przemawiali do mnie, a autorka odkrywa przed nami ich przeszłość, która wpłynęła na to jakimi są teraz ludźmi.Zaprezentowana magia w powieści jest według mnie magią niezwykłą, inną niż spotykałam w podobnych powieściach.


Uważam, że zasługuje ona na poznanie, warto sięgnąć po nią, przeczytać ją – aby znalazła miejsce nie tylko na Waszych półkach, ale również znalazła miejsce w Waszych myślach – choć przez pewien czas.


Jestem przekonana, że „Nocturna” przypadnie do gustu nie tylko młodzieży, ale również starszym czytelnikom takim jak ja ;) którzy cenią sobie dobrą fantastykę o mrocznym klimacie i wyjątkowych bohaterach.


Akcja rozpoczyna się od powrotu księcia Alfiego do domu. Młodzieniec wierzy, że uda mu się odzyskać brata.


Los, który jest przewrotny stawia na jego drodze złodziejkę Finn, która na początku stara się zniweczyć jego plany, których celem są pewne księgi.


Z niezwykłych splotów wydarzeń dowiadujemy się, iż Finn ma tajemniczą misję, której celem jest zdobycie peleryny niewidki. Finn przypadkowo staje się niemym świadkiem wydarzenia, gdy jedna ze służących zatruwa napar należący do księcia. Ofiarą spisku zostaje przypadkowo Luka, najlepszy przyjaciel z dzieciństwa księcia i to jego życie zostaje zagrożone.


Jedyną osobą, która jest wstanie uratować Lukę, jest sam książę Alfie, jednak cena, jaką będzie musiał zapłacić za uratowanie życia przyjaciela jest ogromna.


Nie do końca świadomy zagrożenia oraz swoich czynów książę zgadza się uwolnić pewien rodzaj magii – czarnej magii, która teraz będzie zagrażała całemu Królestwu.

Trójka bohaterów Alfie, Luka i Finn, o skrajnie różnych musi się teraz sprzymierzyć przed potężnym wrogiem, który zagraża całemu Królestwu…


Czy dadzą radę?


Przekonajcie się sami!


„Mroczna opowieść o postkolonialnym świecie, w którym magia także stała się dobrem luksusowym – na jej studiowanie mogą sobie pozwolić tylko ci najbogatsi.

Wyjątkowa, wielowymiarowa opowieść fantasy, epicka batalia światła i mroku, która spodoba się fanom wielkich bestsellerów fantasy ostatnich lat.


Witamy w świecie, w którym każdy ma nadnaturalny talent… tylko nie każdy powinien z niego korzystać.


Alfie, młodziutki następca tronu królestwa Catallan, wraca do domu z imperium Englass, gdzie poświęcił się studiom nad czarną magią. Jest ogarnięty obsesją uratowania starszego brata – ofiary zakazanych praktyk. Nikt już nie wierzy, że królewicza Deza da się przywrócić do żywych z otchłani, i tylko Alfie obiecuje sobie nie spocząć, póki nie odnajdzie sposobu na odwrócenie klątwy.


Zmuszony przez rodziców do powrotu i przyjęcia królewskich obowiązków, chłopak może liczyć na wsparcie dawnej nauczycielki, Palomy, oraz ekscentrycznego przyjaciela, Luki. Mimo to pierwsze przyjęcie w nowej roli kończy się tragicznie, a Alfie zmuszony jest ratować Lukę przed śmiercią, wypuszczając na świat potężną magię ciemności. Co gorsza, mimowolnym świadkiem tej sytuacji staje się Finn, złodziejka dysponująca naturalnym talentem do zmiennokształtności. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy złodziejka odkrywa, że władzę nad wypuszczoną ciemnością przejął Kol – jej przybrany ojciec i zarazem największy koszmar jej życia. Teraz jednak zagraża nie tylko Finn, ale całej stolicy, a może i całemu Catallan. Związani świadomością nadciągającej katastrofy, Alfie i Finn muszą wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż, by na nowo zapieczętować zło, a przy okazji nie dopuścić do tego, by o jego uwolnieniu dowiedzieli się dorośli.


Nocturna, debiutancka powieść Mayi Motayne, to napisany z rozmachem wstęp do cyklu osadzonego w świecie inspirowanym kulturami Ameryki Łacińskiej. Barwni bohaterowie, gwałtowne zwroty akcji i doskonale znana opowieść w zupełnie nowej odsłonie gwarantują książkę trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.”


#czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytamy #terazczytam #takczytam #ksiazka #książka #bookstagrampl #literatura #kochamczytać


#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik #kochamczytac #lubieczytac


#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie


#bookstagramfeature #ilovebooks #bookstagrammer #bookstagram #bookaddict #currentlyreading #amreading #bookphotography #instabook #booknerd #bookaholic #instaread #bookgeek #booksofinstagram #bookish

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie