Szukaj
  • sucharscyczytaja

Laura Kneidl „Someone Else”

Laura Kneidl „Someone Else” Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Someone (tom 2)Naprawdę trudno mi ocenić tę książkę, a jeszcze trudniej nie ocenić jej tak dobrze. Jednak niestety nie mogę jej celebrować tak jak wielu innych.


Myślę, że na początku miałam nawet wrażenie, że ta część będzie lepsza niż pierwsza. Ale to potem wyparowało. Niestety.


Z jednej strony wynikało to z faktu, że niewiele się wydarzyło pod względem fabuły, a wątki poboczne stały się dla mnie bardziej ekscytujące niż wymiana zdań między Cassie i Auri. Jasne, skupiono się na poziomie interpersonalnym, ale to nie mogło mnie przekonać. Wszelkie problemy i nieporozumienia między nimi można było wyjaśnić krótką rozmową. Właściwie nie było powodów, które przemawiałyby przeciwko związkowi, przynajmniej nie w moim rozumieniu.


Z drugiej strony Cassie po prostu nie była moją faworytką. Jeśli masz być szczera, w wielu sytuacjach przesadnie reagowała, a ja po prostu lubiłam ją jako drugoplanową postać w tomie pierwszym. Nie byłam też w stanie sklasyfikować, czy cierpiała na fobię społeczną, bo nie wiadomo, dlaczego woli żyć w takim odosobnieniu. Byłabym tym zainteresowana, przecież się o tym mówi bardzo, bardzo często.


Ogólnie czegoś mi brakowało, historia nie mogła mnie złapać, tak jak miałam nadzieję. Jednak czasami tak jest, nie możesz ubóstwiać każdej książki, nawet jeśli chcesz.


Mimo wszystko nie mogę się doczekać opowieści Alizy i Luciena, bo byli naprawdę świetni.


Teraz książka dostaje ode mnie 4 na 5 , ponieważ z jednej strony bardzo podobało mi się czytanie książki i śledzenie historii ich dwojga, z drugiej strony po prostu brakowało mi efektu wow.


Mogę tylko polecić tę książkę wszystkim!


Myślę, że warto ją przeczytać, aby kontynuować historię z „Someone New”.„Cassie i Maurice byliby idealną parą: są najlepszymi przyjaciółmi, mieszkają razem, oboje pasjonują się literaturą fantasy, i, co najważniejsze – kochają się. Mimo to ich drogi się rozchodzą. Auri gra w piłkę nożną, ma wielu znajomych i jest towarzyski, natomiast Cassie raczej ucieka od świata i obraca się w wąskim kręgu przyjaciół. Z czasem coraz bardziej się obawia, że to, co łączy ją z Aurim, nie jest tak silne jak to, co ich dzieli...”

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie