Szukaj
  • sucharscyczytaja

Laura Kneidl „Someone Else”

Laura Kneidl „Someone Else”

Wydawnictwo: Jaguar

Cykl: Someone (tom 2)


Ta recenzja może zawierać SPOILERY!

To była naprawdę słodka powieść i byłam niesamowicie podekscytowana historią Cassie i Auri, ale jednocześnie czułam, że wypadła trochę płasko w porównaniu z „Someone New”.

W pierwszej książce o wiele bardziej zainwestowałam w postacie, a nie tylko Micah i Julian, ale także Cassie i Auri.

Po pierwsze, bardzo podobało mi się, jak ich związek powoli zmieniał się z najlepszych przyjaciół w coś więcej, ale jednocześnie nie byłam tak podekscytowana jak w poprzedniej książce.

Ilustracje jednak pomogły!

Byli absolutnie oszałamiający.

Cassie była taką miłą osobą, ale czułam też, że Auri nieustannie upewniała się, że wszystko z nią w porządku, że czuje się komfortowo i że robią wszystko zgodnie z jej potrzebami, życzeniami i pragnieniami.

W zamian Cassie zrobiła bardzo niewiele.

Mogę przyznać, że próbowała pod koniec, a jej powody, dla których nie rozmawiała z Auri, były czasami uzasadnione, ale widziałam też, że była zbyt pochłonięta swoją małą bańką, by wystarczająco dbać o życzenia i potrzeby Auri.

A przynajmniej tak się czuję, ale dookoła była to słodka książka i gorąco polecam ją przeczytać!

WNIOSEK

W książkach Laury Kneidl podoba mi się to, że jej postacie nie są stereotypowe, mają o wiele bardziej ostre krawędzie i muszą zmagać się z prawdziwymi problemami!

Można też powiedzieć, że autorka zajmowała się tymi tematami, ale szkoda, że ​​te dwa tematy, choroba Cassie i doświadczenie rasizmu Auri, nie zostały poruszone trochę bardziej intensywnie.

Uwielbiam jej styl pisania od pierwszej książki, którą od niej przeczytałam, ponieważ jest tak lekka i płynna, że ​​można czytać strony za jednym zamachem, pomimo niezbyt zróżnicowanej fabuły!

Od początku współczułam Cassie i tak pozostało, byłam w stanie wczuć się w nią i wczuć się w jej uczucia i lęki!

Niestety nie udało mi się osobiście zbudować prawdziwej więzi z Auri, dla mnie jako bohatera był niestety zaniedbany, ponieważ jakoś nie dowiedziałam się o nim nic głębszego, dla mnie wszystko było z nim bardzo powierzchowne.

Sceny między Cassie i Auri są naprawdę bardzo autentyczne, a przede wszystkim słodkie, były takie urocze momenty, w których można było kibicować i rozpływać się.

Historia miłosna wiruje w tej książce, ale uduchowione chwile naprawdę mnie urzekły i czasami rozwój związku jest taki sam, nawet jeśli dla niektórych czytelników może być dość nudny, ponieważ nie ma zbyt wiele dramatu.

Słodka historia miłosna w międzyczasie z bohaterem, który był dla mnie bardzo sympatyczny, i bohaterem, którego niestety nie mogłam złapać, ponieważ pozostał dla mnie bardzo powierzchowny.

Fabuła nie jest bardzo urozmaicona, ale dzięki płynnemu i przyjemnemu stylowi pisania, lektura tej książki sprawiła mi przyjemność i zrobiłam szybki postęp.

Lucien pojawia się w tym tomie po raz pierwszy i mogę powiedzieć jedno, on jako postać z całą swoją historią jest niesamowicie interesujący i jeszcze bardziej ekscytuje mnie tom 3!

„Cassie i Maurice byliby idealną parą: są najlepszymi przyjaciółmi, mieszkają razem, oboje pasjonują się literaturą fantasy, i, co najważniejsze – kochają się.

Mimo to ich drogi się rozchodzą.

Auri gra w piłkę nożną, ma wielu znajomych i jest towarzyski, natomiast Cassie raczej ucieka od świata i obraca się w wąskim kręgu przyjaciół.

Z czasem coraz bardziej się obawia, że to, co łączy ją z Aurim, nie jest tak silne jak to, co ich dzieli...”


#czytam

#czytambolubie

#kochamczytać

#bookstagrampl

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik

#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia

#bookstagramyrazem #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie

#ksiazkoholiczka #ksiazkomania #ksiazkomaniak #lubieczytać

#książkoholiczka #książkowelove

#czytamprzykawie

#czytambochcę

#czytambomogę

#czytambokocham

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie