Szukaj
  • sucharscyczytaja

Justyna Drzewicka „Ratownicy Czasu”

Justyna Drzewicka „Ratownicy Czasu”Bohaterami książki są: Sara, która chce zostać pisarką, i Daniel, miłośnik muzyki metalowej. Oboje nieustannie wpadają w szkole w tarapaty. Sara z uwagi na nadmierną ciekawość, Daniel z powodu braku zainteresowania nauką. Kolejna kłótnia Daniela z profesorem historii sprawia, iż najpierw zjawiają się z wizytą u dyrektora, a następnie w podziemiach szkoły, gdzie znajduje się stołówka. Tam właśnie młodzi mają sobie posiedzieć i przemyśleć różne sprawy.

W pewnym momencie, w ścianie otwiera się dziura, skąd wydostaje się kocur - mówiący, myślący, kot z przyszłości!

Sara, jak przystało na prawdziwą (przyszłą) pisarkę nie może się oprzeć namowom, aby na własne oczy zobaczyć to i owo z przeszłości, zaś Daniel, jak przystało na przyjaciela postanawia wyruszyć razem z nią. Tym sposobem nasi bohaterowie udają się w pełną niebezpiecznych przygód podróż w czasie - do Bolonii końca XV wieku, gdzie spotkają Kopernika. Na początku tą książkę zaczęłam czytać sama, pochłonęła mnie już od pierwszych stron. Okazała się ciekawą i humorystyczną opowieścią, tak więc po jej przeczytaniu powróciłam do jej pierwszych stron i ponownie zaczęłam ją czytać, ale tu już z moim dziesięcioletnim synem.

Uważam, że warto przeczytać tą książkę. Przyznam, iż sama czekam na kolejną część, a syn nie może doczekać się kolejnego wieczoru, aby móc czytać i słuchać o przygodach Sary i Daniela.

Jeżeli nie sami sięgniecie po tą pozycję, to warto ją podsunąć swoim dzieciom, młodym nastolatkom i tym starszym też. Zarówno dziewczynka i chłopiec mogą utożsamiać się z głównymi bohaterami.
@wydawnictwojaguar#ratownicyczasu


#ambasadorratownicyczasu

#czytambolubie #czytamy #książka #bookstagrampl #kochamczytac

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie