Szukaj
  • sucharscyczytaja

Justyna Drzewicka „Niepowszedni. Obława” Cykl: Niepowszedni (tom 3)

Justyna Drzewicka „Niepowszedni. Obława” Cykl: Niepowszedni (tom 3)"Niepowszedni. Obława" ostatnia księga Trylogii, zaskoczyła mnie pozytywnie.


Szczerze powiedziawszy pozostaje na tym samym poziomie co poprzednie księgi.


Akcja nie jest tu aż tak dynamiczna jak w poprzednich księgach, jednak mamy tu możliwość przeniesienia się do Mercaty, gdzie w każdym miejscu, w które zajrzymy czai się niebezpieczeństwo.


Dzięki autorce czujemy razem z bohaterami to coś, to przerażenie w danej chwili. Podczas podróży, w pościgu za wcielonym złem, odczuwamy mroźne, złowieszcze górskie.


Przede wszystkim jednak w tej księdze jesteśmy świadkami walki głównych bohaterów z własnymi słabościami.


Jedno jest pewne – tych postaci nie da się nie polubić i przejść obok ich losu obojętnie.


Pomimo wielu przeciwności losu, wspierają się wzajemnie – nie poddają się i dążą wspólnie do określonego celu, który zmienia się w trakcie ich podróży.


Bardzo ciekawie zostaje przedstawiony Dalko – jego rozterki w trakcie podróży – poszukiwania rodziców oraz odpowiedzi na trudne pytania.


Justyna Drzewicka stworzyła naprawdę ciekawy świat fantasy. Porywa nas w niej do świata, gdzie ludzie honoru to największy skarb, a zwierzęta bywają bardziej rozumne niż ludzie.


Niepowszedni. Obława to opowieść o sile przyjaźni, która przetrwa najtrudniejsze chwile. To historia, której poddajemy się z każdą przeczytaną stroną.


Polecam do przeczytania nie tylko młodym czytelnikom, jednak również tym młodym duchem.


Uważam, że jest to książka dla każdego.


„Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami.

Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi.


Nila i jej towarzysze, uprowadzeni przez bandę Welesa do Łajdackiego Krańca, krainy bezprawia i dzikich ostępów, po brawurowej ucieczce zdołali wrócić do domu.


Wkrótce porywacze ponownie zaatakowali, tym razem posługując się podłą intrygą. Osaczeni w zaułkach wielkiego miasta Niepowszedni znów wygrali, wymyślając własny fortel.


Chcąc na dobre uwolnić się od prześladowców, muszą urządzić na nich obławę w Łajdackim Krańcu. Terytorium Welesa jest jeszcze bardziej przerażające niż poprzednio.


Surowa zima i głód to tylko część niebezpieczeństw.


Nie wszyscy dotrą do celu.


Wyprawa do budzącej grozę Mercaty i powrót do Bawidła okażą się najmniej ryzykownymi spośród licznych przygód.


Być może najtrudniej będzie znieść straszną prawdę, która ujawni się wędrowcom podczas podróży z Brzeginki do Stromowych Wichrów.


Zaskakująca przeszłość Welesa splecie się z życiem Nili.


Wszystkie karty zostaną odkryte, ale za ich poznanie przyjdzie zapłacić wysoką cenę.”


#czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytamy #terazczytam #takczytam #ksiazka #książka #bookstagrampl #literatura #kochamczytać

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik #kochamczytac #lubieczytac

#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie