Szukaj
  • sucharscyczytaja

Joanna Szarańska „Anioł na śniegu”

Joanna Szarańska „Anioł na śniegu”

Wydawnictwo: Czwarta StronaPełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości.


"Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem."Pachnąca piernikami i jodłą kontynuacja Czterech płatków śniegu, które tysiące czytelniczek znalazły pod choinką.Przed mieszkańcami bloku przy ulicy Weissa kolejne Święta Bożego Narodzenia.Wszystkie rodziny rozpoczynają przygotowania do wigilijnego wieczoru, jednak okazuje się, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.Waldemar niespodziewanie wraca z Anglii, w której spędził ostatni rok. Jego żona, Anna, zaczęła układać sobie życie na nowo, jednak Waldemar zdaje się tego nie pojmować.


Zuzanna zapamiętale sprząta mieszkanie i przygotowuje smakołyki na świąteczny stół, a jej mąż Kajetan ląduje w pluszowym stroju… Pana Rybki.


Mała Stasia martwi się stanem zdrowia mamy, która nie zdaje sobie sprawy z tego, co przeżywa dziewczynka.


Mama Kwiatek przeżywa dramat, kiedy jej synowa z mężem postanawiają zatrudnić nianię do synka Piotrusia.


Pani Michalska, gospodyni, zauważa podejrzane działania wokół jej ukochanego bloku.Każda z historii porusza, z każdą stroną książki wnikamy w nią coraz bardziej, przeżywamy wszystkie historie...

Bardzo polubiłam wszystkie postacie stworzone przez Joannę Szarańską .


Jest sporo wesołych sytuacji, chociaż w przypadku niektórych problemów bohaterom wcale nie jest do śmiechu.


Polecam do przeczytania na zimowe wieczory…

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie