Szukaj
  • sucharscyczytaja

J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - nowa odsłona kultowej książki, którą ilustrował Jim Kay - wydawnictwa Media Rodzina.

„Harry Potter i kamień filozoficzny” to pierwsza część cyklu autorstwa J.K. Rowling.

Jest to książka, która opowiada o przygodach młodego czarodzieja, chłopca, który jako jedyny zdołał przeżyć spotkanie z Lordem Voldemortem.


Wielu z Nas zna historię i przygody Harry’ego. Jedni tylko przeczytali książkę, inni tylko obejrzeli film. Są tacy jak ja, którzy zarówno przeczytali jak i obejrzeli.


W nowo wydanej wersji książki zilustrowanej przez Jim Kay, ponownie wkraczamy w świat magii wraz Harry’m oraz jego przyjaciółmi.


Każda ilustracja otwiera oczy, pomaga wejść i zobaczyć ten świat.


Właśnie dzięki tak bogato ilustrowanej wersji mój syn wkracza w świat magii. Dzięki ilustracjom łatwiej wczuć się w historię młodych bohaterów. Krok za krokiem wkraczamy razem w ten świat, który mnie pochłonął bez reszty już wiele lat temu, a teraz pochłania moje dziecko.

W skrócie przypomnienie historii:


Rodzice Harry’ego zginęli w walce z rąk tego, którego imienia nie wolno wymawiać, dlatego też pod osłoną nocy zdecydowano, by Harry’ego oddać pod opiekę państwa Dursley, jego jedynych krewnych.


Przez następnych dziesięć lat Harry traktowany był przez swą rodzinę jak ktoś zupełnie nie potrzebny, jak zbędna rzecz. Mieszka w komórce pod schodami, jest poniżany i izolowany.


W dniu jedenastych urodzin Harry’ego wszystko się zmienia. Oto nagle dowiaduje się, że jest najprawdziwszym czarodziejem, a z początkiem nowego roku szkolnego zacznie uczęszczać do Hogwartu.


Odkrywa też, że jego rodzice wcale nie zginęli w wypadku samochodowym, a zostali zamordowani przez Voldemorta.


Harry wkracza do nowego, niesamowitego świata, pełnego magii i tajemnic do odkrycia.


Wraz ze swymi nowo poznanymi przyjaciółmi – Ronem i Hermioną – wpada na trop kamienia filozoficznego i odkrywa, że komuś bardzo zależy na tym, by go zdobyć. Już wkrótce Harry przekona się, jak ważna jest w naszym życiu przyjaźń i jak wielką moc daje nam miłość.


„Harry Potter i kamień filozoficzny” w 2001 roku doczekał się ekranizacji w reżyserii Chrisa Columbusa. W rolach głównych wystąpili: Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) oraz Emma Watson (Hermiona).


Serdecznie polecam :)


1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie