Szukaj
  • sucharscyczytaja

J. D. Barker „Piąta ofiara”

J. D. Barker „Piąta ofiara”

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cykl: Sam Porter (tom 2)Wirował wokół niego głęboko i gęsto, zjadając światło i pozostawiając po sobie tylko atramentową pustkę. Mgła dławiła jego myśli - słowa próbowały się połączyć, próbowały ułożyć spójne zdanie, znaleźć sens, ale w chwili, gdy wydawały się bliskie, zostały pochłonięte i zniknęły, zastąpione rosnącym poczuciem lęku, uczuciem ciężkości - jego ciało pogrąża się w mrocznych głębinach dawno zapomnianego zbiornika wodnego.


O TEJ KSIĄŻCE:


W ekscytującej kontynuacji „Czwarta Małpa”, nowy seryjny morderca krąży po ulicach Chicago, podczas gdy detektyw Porter zagłębia się w mroczną przeszłość.


Detektyw Porter i zespół zostali wyciągnięci z polowania na Ansona Bishopa, Zabójcę Czterech Małp, przez federalnych. Kiedy ciało młodej dziewczyny zostaje znalezione pod zamarzniętymi wodami laguny Jackson Park, szybko zostaje zidentyfikowana jako Ella Reynolds, zaginiona przez trzy tygodnie. Ale jak się tam dostała? Laguna zamarzła kilka miesięcy wcześniej. Bardziej zaskakujące? Znalazła się w ubraniu innej dziewczyny, zaginęła mniej niż dwa dni. Podczas gdy detektywi z Chicago Metro próbują zrozumieć szybko rozwijającą się sprawę, Porter potajemnie kontynuuje pogoń za 4MK, wiedząc, że najlepszym sposobem na znalezienie Bishopa jest wytropienie jego matki. Kiedy kapitan dowiaduje się o działaniach Portera, zostaje zawieszony, pozostawiając swoim partnerom Clair i Nashowi samotną kontynuację poszukiwań nowego zabójcy.


Porter, mający obsesję na punkcie złapania Bishopa, podąża za jednym ziarnistym zdjęciem z Chicago na ulice Nowego Orleanu i wpada w świat ciemniejszy, niż mógł sobie wyobrazić, gdzie szybko zdaje sobie sprawę, że jedynym miejscem bardziej przerażającym niż umysł seryjnego mordercy jest umysł matki, z której wyszedł.


MOJE MYŚLI:

OMG! Intensywnie! Niesamowite! Dziwacznie! Wciągająco!

Nigdy tego nie przewidziałam.


Czytanie „Piąta ofiara” jest właśnie takie. Nie oczekuj rozwiązania, kochanie, bo go nie dostaniesz. Zostaniesz chwiejny na krawędzi klifu, a ziemia rozpadnie się pod twoimi stopami.


Ale to piekielna przejażdżka. Takiego, który pozostawi cię bez tchu, podekscytowanego i wrzeszczącego! Kiedy serce wali, krew bije szybciej, a ostatnie zdanie brzmi: „Do zakończenia…”.


Ostrzeżenie - naprawdę musisz najpierw przeczytać „Czwarta Małpa”.


Zalecenie: przeczytaj podziękowania autora, które zawierają między innymi mały klejnot.


„Chicago. Jedna z najsurowszych zim od wielu lat. Pod powierzchnią skutego lodem jeziora znaleziono ciało nastolatki Elli Reynolds. Nikt nie wie, jak to możliwe – dziewczyna zniknęła przed trzema tygodniami, podczas gdy jezioro zamarzło kilka miesięcy wcześniej. Co więcej Ella ma na sobie ubrania, w których ostatnio widziano inną poszukiwaną nastolatkę. Ale jej zaginięcie zgłoszono dwa dni temu…

Media ogłaszają, że za porwaniem stoi seryjny morderca. Sam Porter próbuje rozwikłać zagadkę, czując, że sprawa może być początkiem czegoś większego. Jednocześnie wbrew poleceniom przełożonych, ogarnięty obsesją, na własną rękę kontynuuje pościg

za Zabójcą Czwartej Małpy.

Detektyw Porter szybko zdaje sobie sprawę, że jedynym miejscem bardziej przerażającym od umysłu seryjnego mordercy jest umysł kobiety, która wydała go na świat.”

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie