Szukaj
  • sucharscyczytaja

J. D. Barker „Czwarta małpa”

J. D. Barker „Czwarta małpa”

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cykl: Sam Porter (tom 1)Szczególnie trudno mi było napisać recenzję tej książki. Ilekroć próbowałam przenieść swoje myśli na papier (ok do Worda), stwierdziłam, że (w moim podekscytowaniu) wydawałam się zdradzać kilka drobnych szczegółów, które prawdopodobnie zepsułyby to innym czytelnikom. Szok i przerażenie, które osobiście odczułam czytając tę ​​historię, miałyby niewielką wartość dla innych, gdyby wiedzieli, co mają przeczytać.


Niezwykle historia zaczyna się od śmierci człowieka znanego zabójcy, który terroryzował Chicago przez ostatnie 5 lat.

Wszyscy znamy te trzy małpy - nic nie słyszę złego, nic nie widzę zła, nic nie mówię złego. Czwarta małpa reprezentuje „nie czyń zła”, co pochodzi od seryjnego mordercy, co jest czymś w rodzaju sprzeczności!


W dniu, w którym umarł, miał właśnie przekazać policji wiadomość, informując ją o swoim ostatnim porwaniu, więc wyścig ma teraz odkryć jej miejsce pobytu, zanim będzie za późno.


Zabójca pozostawia po sobie kilka wskazówek dla detektywa Sama Portera, a zwłaszcza osobisty pamiętnik, który sięga jego dzieciństwa. Na tym polega fascynacja tą historią - to nie było zwykłe dzieciństwo - a jego myśli i działania (biorąc pod uwagę jego wiek) są absolutnie przerażające!


O rany, to była całkowicie wciągająca fabuła, ale wyjątkowo graficzna i nie dla wrażliwych. Sprowadzało to spustoszenie w moich emocjach i czasami było naprawdę przygnębiające, ale niemożliwe do stłumienia.


Więc dlaczego, jeśli uważam, że niektóre z nich są tak niepokojące, oceniłabym to na 5 gwiazdek? Cóż, to była wyjątkowo sprytna i przemyślana fabuła - pisanie było po prostu znakomite - a autor bardzo ożywił tego seryjnego mordercę, drobiazgi jego życiorysu były całkowicie wciągające, a potem był wniosek - właśnie wtedy Myślałam, że to się skończyło, kiedy wszystko zostało zrobione i odkurzone, na ostatniej stronie pojawił się kolejny zwrot akcji i o rany!!

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie