Szukaj
  • sucharscyczytaja

Harper Lee „Zabić drozda” powieść graficzna zaadaptowana i zilustrowana przez Freda Fordhama


Fantastyczny komiks, którym jestem po prostu zachwycona.


Harper Lee „Zabić drozda” powieść graficzna zaadaptowana i zilustrowana przez Freda Fordhama


Wydawnictwo Jaguar
W tej powieści/komiksie ujmujące jest dla mnie wszystko – przedstawienie graficznie okrucieństwa jednych ludzi, prawość tych drugich, prześladowanie innych ze względu na ich kolor skóry…Ten świat widzimy właśnie oczami dziecka - ośmiolatki, która spogląda na to wszystko co dzieje się wokół niej.


Poznajemy jej ojca Atticus, uczciwego człowieka, który za każdym razem wypowiada takie słowa, które każdy z Nas powinien wziąć sobie głęboko do serca. Obserwujemy jego postawę, a w szczególności w tych najtrudniejszych okolicznościach – tu szeroko otwieramy oczy ze zdumienia, ponieważ mówi o takich rzeczach, o których zapominamy w Naszym codziennym życiu.Duża część tej opowieści jest o dzieciństwie Smyk oraz jej starszego brata Jema, o ich dziecięcych zabawach, potem o nietypowym dorastaniu, oraz o wchodzeniu w świat dorosłych, świat, który - zdają się lepiej pojmować niż niejeden dorosły.Bo nie zabija się przecież drozda...


Polecam, polecam...!!


Warto wziąć do ręki tą komiksową powieść, by spojrzeć na świat oczami dziecka, by przeczytać, jak Atticus tłumaczy Nam wszystkim jaki jest naprawdę ten świat i jak w nim żyć uczciwe, tak aby pozostać w zgodzie z samym sobą.Warto przeczytać i dzięki ilustracjom tego komiksu, zdać sobie sprawę z tego, o czym tak łatwo zapominamy.


"Strzelaj więc sobie, ile chcesz, do sójek, jeżeli ci nie za trudno je trafić, tylko pamiętaj, że grzechem jest zabić drozda"


"Drozdy nic nam nie czynią, poza tym, że radują nas swoim śpiewem. Nie niszczą ogrodów, nie gnieżdżą się w szopach na kukurydzę, nie robią żadnej szkody, tylko śpiewają dla nas z głębi swoich ptasich serduszek. Dlatego właśnie grzechem jest zabić drozda."


I dziękuję wydawnictwu Jaguar za ten egzemplarz do recenzji.

43 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie