Szukaj
  • sucharscyczytaja

Eva García Sáenz de Urturi „Władcy czasu”

Eva García Sáenz de Urturi „Władcy czasu”

Wydawnictwo: Muza

Cykl: Trylogia Białego Miasta. Tom 3

#kryminał, #sensacja, #thriller


O ile dwa pierwsze tomy trylogii porwały mnie kompletnie, tak podczas lektury „Władców czasu” czułam niedosyt charakterystycznego dla „Ciszy Białego Miasta” i „Rytuałów wody” napięcia.

Choć i tu autorka zaskakiwała mnie nie raz, brakowało mi takiego porządnego zwrotu akcji który kompletnie wywróciłby do góry nogami moje założenia.

Nie mniej jednak ta książka to i tak prawdziwa czytelnicza uczta.

W 2019 roku Vitorię podbija powieść historyczna zatytułowana „Władcy czasu”, której autor pozostaje nieznany.

Wkrótce po jej opublikowaniu dochodzi do niezwykłego morderstwa – aby zabić ofiarę, sprawca użył proszku z hiszpańskiej muchy, średniowiecznego odpowiednika viagry.

Dokładnie w taki sam sposób zginął jeden z bohaterów powieści.

Wkrótce okazuje się, że nie było to jedyne morderstwo wzorowane na „Władcach czasu”.

Unai López de Ayala, słynny śledczy Kraken, szybko odnajduje powiązania między prowadzonymi przed siebie śledztwami a opisaną w powieści historią hrabiego Diago Veli.

Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, gdzie pozna jej tajemniczego mieszkańca, dziedzica rodu.

Okaże się także, iż powieść „Władcy czasu” ma znacznie więcej wspólnego z nim samym i jego przeszłością, niż mógłby się spodziewać.

„Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.

Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu.

Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją.

Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans.

Kraken dowie się również, że powieść "Władcy czasu" ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny.”


#czytam

#czytambolubie

#czytambolubię

#czytamy

#terazczytam

#takczytam

#ksiazka

#książka

#bookstagrampl

#literatura

#kochamczytać


#czytaniejestfajne

#czytanienieboli

#książkoholik

#kochamczytac

#lubieczytac


#polskibookstagram

#czytanietopasja

#czytanieuzależnia

#czytanierozwija

#czytaniemoimtlenem

#czytaniemymnałogiem

#czytaniejestsuper

#czytaniejestsexi

#czytaniemojapasja

#czytanietoprzyjemnosc

#czytamksiążki

#czytamwszędzie


#bookstagramfeature #ilovebooks #bookstagrammer #bookstagram #bookaddict #currentlyreading #amreading #bookphotography #instabook #booknerd #bookaholic #instaread #bookgeek #booksofinstagram #bookish

#bibliophile #goodreads #lovebooks
2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie