Szukaj
  • sucharscyczytaja

Eva García Sáenz de Urturi „Cisza białego miasta”

Eva García Sáenz de Urturi „Cisza białego miasta” Cykl: Trylogia Białego Miasta. Tom 1 #kryminał, #sensacja, #thrillerRewelacyjny thriller osadzony w zupełnie mi dotąd nieznanych klimatach.


Mroczne sekrety, rodzinne tajemnice i okrutne zbrodnie, znajdziemy tu wszystko, czego możemy oczekiwać od powieści z tego gatunku, a nawet więcej.


Mamy też zwroty akcji, fałszywe tropy, niejasne podejrzenia i parę śledczych, gnębionych przez własne demony.


Autorka napisała wspaniała powieść, gdzie wątek z przeszłości pokrywa się z teraźniejszością tworząc logiczną całość.


Dawniej:

Piękna kobieta wychodzi za mąż za bogatego przedsiębiorcę, ale za to damskiego boksera.


Podczas wizyt lekarskich u ginekologa kobieta zakochuje się w swoim lekarzu, nawiązują oni płomienny romans.


Kobieta zachodzi w ciążę – jest to ciąża mnoga.


Kiedy wezwany do przedwczesnego, domowego porodu lekarz odkrywa, że jest jeszcze trzecie dziecko o rudej barwie włosów tak jak on – wie, że teraz wyda się, iż to on jest ojcem tych dzieci.


Dzięki pomocy kobiety asystującej w porodzie, udaje im się uratować dziecko.


Położna zabiera trzecie dziecko i w potajemnej adopcji oddaje bezdzietnej rodzinie.


Niestety, chłopiec trafia do domu na wsi, gdzie nie jest traktowany jako oczekiwane dziecko, ale jako ktoś prawie niechciany. Sytuacja chłopca pogarsza się, gdy gospodarzom rodzą się ich własne dzieci – wtedy jest tylko wykorzystywany do każdej możliwej pracy.


Tymczasem on i bracia dorastają, a w mieście zaczyna się seria morderstw z użyciem pszczół od których użądleń ofiary się duszą.


Morderca wybiera zawsze pary różniące się od siebie pięć lat i zawsze dotykają one nawzajem swoich policzków.


Później:

Bracia bliźniacy, nie wiedzą o istnieniu trzeciego brata, jeden jest policjantem, drugi archeologiem i w wyniku splotu niefortunnych wydarzeń jeden z nich trafia do więzienia za niepopełnione zbrodnie.


Kiedy przeszłość wpływa na teraźniejszość?

Czy śledczy w porę rozwiąże zagadki te z teraźniejszości, poznając tajemnice z przeszłości?


Klasyczny motyw zemsty za przeszłość jest mistrzowsko ujęty w powieści.


Akcja wartka, dynamiczna dobrze się czyta krótkie i pełne akcji rozdziały.


Serdecznie zachęcam do lektury, książka wciągająca nie pozwala się nudzić.


„Pierwsza część fenomenalnej „Trylogii Białego Miasta”, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji.


Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją pierwszą przepustkę z więzienia ma wyjść skazany za tamte zabójstwa Tasio Ortiz de Zárate. Wracają stare obawy i strach, ludzi zaczyna ogarniać przerażenie.


Unai López de Ayala, „Kraken”, śledczy specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym, stara się zapobiec kolejnym zabójstwom. Jego metody pracy nie podobają się Albie, podkomisarz, z którą utrzymuje dwuznaczne relacje… Rozpoczyna się wyścig z czasem, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, a każdy dzień przynosi kolejny zwrot w śledztwie.


Seryjny morderca dbający o każdy szczegół makabrycznych zbrodni i profiler, który potrafi dotrzeć do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. Który z nich wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?


„Fascynowała mnie dziwna symetria wydarzeń. Podwójne ofiary, w wieku kończącym się na zero albo na pięć…


Zabójca i policjant o identycznym wyglądzie… To, że morderstwa ustały, kiedy Tasio trafił do więzienia, i to, że zostały wznowione, kiedy miał z niego wyjść… Fascynowała mnie i – przyznam szczerze – spędzała mi sen z powiek”.”#czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytamy #terazczytam #takczytam #ksiazka #książka #bookstagrampl #literatura #kochamczytać

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik #kochamczytac #lubieczytac

#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie