Szukaj
  • sucharscyczytaja

Erin Beaty „Pocałunek zwycięzcy”

Erin Beaty „Pocałunek zwycięzcy” Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Traitor's Trilogy (tom 3)„Pocałunek Zwycięzcy” to trzecia (i ostatnia) książka z serii autorstwa Erin Beaty. Muszę Wam powiedzieć, że czekałam na zdobycie tej książki od końca drugiej książki i to było wszystko, czego miałam nadzieję, że będzie podsumowaniem dla Sage i Alexa… a także dla wszystkich ich przyjaciół.


Sage jest teraz ambasadorem reprezentującym Demorę w rozmowach z Kimisarą w celu uniknięcia wojny, a Alex jest teraz majorem prowadzącym Norsari, których zadaniem jest ochrona jej i innych podczas rozmów. Polityka jest tym, co napędza tę historię i podobało mi się, jak Beaty powiązała ją z rozwojem postaci. Nadal są rany po tym, co wydarzyło się w drugiej księdze, ale wszyscy próbują iść naprzód i podejmować decyzje, które ich zdaniem pomogą złagodzić napięcia między krajami.


Jeśli mnie znasz, Wiesz, że uwielbiam, kiedy mogę połączyć się z postaciami z książki, a Beaty wykonała świetną robotę, przyciągając moją uwagę w pierwszej książce i nigdy nie odpuszczając. Alex i Sage bardzo się rozwinęli od czasu pierwszej książki, zarówno indywidualnie, jak i razem. W tej książce oboje czują się komfortowo ze swoimi nowymi obowiązkami i chociaż się kochają, obowiązki te zwykle przeszkadzają… nawet jeśli są dla nich wyjątki. Jest kilka trudnych decyzji, które musieli podjąć oboje i chociaż naprawdę łatwo było po prostu zareagować, Alex jest tym, który się wycofuje i naprawdę rozważa wpływ ich działań. Chociaż trudno to zrozumieć w gorączce chwili, uwielbiam to, jak Sage po prostu się nie poddawał i jak Alex pozwalał jej czuć jej uczucia, a jednocześnie popychał ją do uświadomienia sobie, jak bardzo ją kocha. Właściwie była to jedna z moich ulubionych części książki i wiem, że brzmi to bardzo niejasno, ale nie chcę niczego zepsuć, więc po prostu już ją przeczytaj.


Postacie drugorzędne są również dobrze rozwinięte w tej historii. Dowiadujemy się więcej o królowej Zoraya i Huzar, co mi się spodobało, bo wspaniale było dowiedzieć się więcej o ich motywacjach. Lani i Clare nadal są z Sage, ale poznajemy również siostrę Clare, Sophię, o której wspomniano tylko wcześniej. A potem wszystkie inne postacie. Wszyscy odegrali ważną rolę w historii i pomyślałam, że Beaty wykonała świetną robotę, łącząc wszystko w całość.


W trakcie rozmów pokojowych staje się jasne, że nic nie zostanie rozwiązane z zaangażowaną grupą, więc królowa potajemnie proponuje (przez Alexa i Huzara), że spotka się sama z Sage. Gdy spotkanie kończy się porozumieniami, grupa zostaje zaatakowana, a sytuacja staje się jeszcze bardziej niebezpieczna dla wszystkich, ponieważ królowa jest ranna. W miarę rozwoju historii staje się jasne, że ktoś z obozu Demorów ujawnia informacje, ale nikt nie jest pewien, kto lub jak, a Sage przekonuje grupę do pójścia naprzód z planem, który według niej pozwoli im dowiedzieć się, kto działa przeciwko im.


To wszystko, co mogę teraz powiedzieć, nie zdradzając więcej historii, więc jeśli chcesz więcej, musisz iść kupić książkę. Byłam bardzo podekscytowana, że dostałam to w swoje ręce, a teraz, kiedy skończyłam, będę musiała wrócić i ponownie przeczytać całość. To było świetne zakończenie serii, która miała mnie na pierwszej stronie i nie mogę się doczekać, aż zobaczę, co dalej napisze Beaty. Jeśli szukasz serii fantasy, która przyciągnie Cię ze wspaniałymi postaciami, historii pełnej intryg politycznych i oczywiście omdleń, zdecydowanie sprawdź tę.

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie