Szukaj
  • sucharscyczytaja

Dov Alfon „Długa noc w Paryżu”

Dov Alfon „Długa noc w Paryżu”

Wydawnictwo: Czarna Owca


Jest to thriller szpiegowski rozgrywający się w Paryżu i Izraelu.Kiedy Izraelczyk Yaniv Meidan zostaje uprowadzony z lotniska Charles de Gaulle, większość ludzi podejrzewa romans lub spotkanie, z wyjątkiem Zeeva Abadiego, nowo mianowanego szefa autonomicznej jednostki, który przypadkowo podróżował tym samym lotem. Wkrótce okazało się, że miał rację i wraz z francuskim detektywem, komisarzem Légerem, znajduje się głęboko w środku intrygi, martwych ciał i chińskich agentów. W międzyczasie jego zastępca, Oriana Talmor, robi wszystko, co w jej mocy, aby mu pomóc i negocjować wody izraelskiego wywiadu na zalane rekinami.


Bardzo podobała mi się „Długa noc w Paryżu”, kompulsywny thriller, który oferuje fascynujący wgląd w mroczny świat inteligencji. Muszę przyznać, że całkowicie zagubiłam się w określaniu hierarchii graczy i różnych zaangażowanych agencji.

W końcu po prostu to wszystko zignorowałam i poszłam z prądem. Fabuła jest fascynująca i bardzo dobrze wykonana. Trudno to opisać bez spoilerów, ale w zasadzie zaczyna się jako jedna rzecz i przekształca się w coś zupełnie innego. Ta technologia otwiera oczy, jeśli jest prawdziwa, a jeśli nie, pomysłowa, ale ironią jest to, że w sercu tego wszystkiego znajduje się oldschoolowy odpowiednik. To świetny akcent i nie jedyny. Popełniane są błędy i ludzki błąd jest w całej powieści, z wyjątkiem naszych bohaterów (oczywiście!), W jakiś sposób sprawia, że ​​powieść jest bardziej zrozumiała. Poza tym spodobał mi się pomysł, aby stacja odsłuchowa o wysokiej technologii miała antenę nastawioną na radio sportowe.


Zarówno Oriana, jak i Abadi są osobami z zewnątrz w społeczności wywiadowczej, co zawsze stanowi dobrą lekturę. Są patriotami, ale nie mają ugruntowanych planów większości swoich kolegów, którzy nie chcieliby niczego bardziej, niż się ich pozbyć w ramach realizacji tych programów. Sposób, w jaki pracują, wydaje mi się fascynujący, a ich własny interes przyprawia mnie o mdłości, ale doszedłem do wniosku, że polityka i praca wywiadowcza są zbyt wyczerpujące, by je rozważać. Z drugiej strony podoba mi się wysiłek, jaki Oriana i Abadi włożyli w imieniu swojego kraju, aby rozwiązać tę sprawę, nawet jeśli obrót ich wyników sprawia, że ​​kpią z prawdy.


„Długa noc w Paryżu” to dobra lektura, którą bez wahania polecam.


Ogólnie rzecz biorąc, bardzo interesująca pozycja książkowa - warta przeczytania.


2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie