Szukaj
  • sucharscyczytaja

Brent Weeks “Droga Cienia” Cykl: Nocny Anioł (tom 2)

Brent Weeks “Droga Cienia” Cykl: Nocny Anioł (tom 2) #fantastyka, #fantasyWypada trochę blado w porównaniu z częścią pierwszą.


Za dużo jest w tej części nieprawdopodobnych splotów zdarzeń nierealnych jak na tak duży wymyślony świat.


Główny bohater jest bardzo chwiejny, raz zachowuje się jak bohater i uosobienie sprawiedliwości, drugim razem jest jak niezdecydowany dzieciak.


Rozumiem, że taki był zamysł autora, aby pokazać, że bezlitosny morderca jest również wrażliwym młodym człowiekiem, ale wyszło to nieco karykaturalnie.


Mimo wszystko jest to książka, którą pochłonąć można jednym tchem, bo ciągle chce się wiedzieć co teraz zrobi bohater (nie ważne czy będzie to przemyślane działanie czy całkiem niezrozumiałe.


„Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta.


Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość.


Jako Kylar Stern nauczył się poruszać w świecie zabójców - w świecie niebezpiecznych polityków i dziwnej magii. I musi rozwijać talent do zabijania.Teraz Kylar Stern odrzucił życie zabójcy.


Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara zginęli.


Przyjacielem był Logan Gyre - następca cenaryjskiego tronu. Jednakże niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć.


Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie.


Kiedy jednak dowiaduje się, że Logan może żyć - uwięziony, w ukryciu - staje przed najcięższym wyborem: może na zawsze porzucić drogę cienia i odnaleźć spokój w nowej rodzinie.


Może też wykorzystać swój niszczycielski talent i lata ćwiczeń, żeby ratować przyjaciela i kraj... jednak wtedy straci to, co dla niego najcenniejsze.”


#czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytamy #terazczytam #takczytam #ksiazka #książka #bookstagrampl #literatura #kochamczytać#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik #kochamczytac #lubieczytac

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie