Szukaj
  • sucharscyczytaja

André Aciman „Pięć zauroczeń”

André Aciman „Pięć zauroczeń”

Wydawnictwo: W.A.B.

#literaturapiękna


Książka „Pięć zauroczeń” jest pierwszą książką tego autora, która trafiła w moje ręce, za co serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Wcześniej nie miałam żadnej styczności z twórczością André Aciman.

"Pięć zauroczeń" jest to powieść, która zawiera pięć opowiadań, których głównym bohaterem jest Paul, który równocześnie jest narratorem powieści.

Każde opowiadanie przedstawia Nam głównego bohatera na różnych etapach jego życia. Podczas każdego etapu życia Paul poznaje kogoś kto pochłania jego wszystkie myśli – Paul jest zauroczony i pełen fascynacji daną osobą.

Poznajemy Paula jako nastolatka, który jest zafascynowany włoskim stolarzem. Poznaje go podczas pobytu w małej włoskiej miejscowości, gdzie jego rodzice posiadają letni domek.

Jest to pierwsze zauroczenie Paula, które odgrywa wielkie znaczenie w życiu bohatera oraz odciska ślad w jego kolejnych romansach, już w jego dorosłym życiu.

Jestem pod wielkim wrażeniem w jaki sposób André Aciman opowiada Nam jak kocha główny bohater i jak jego sposoby kochania zmieniają się.

Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z powieścią, gdzie jest ukazana miłość mężczyzny do drugiego mężczyzny.

Autor w bardzo przenikliwy sposób opisuje ludzkie namiętności.

Zarówno w miłości mężczyzny do kobiety, jak również do drugiego mężczyzny. Tak po prostu szczerze i po ludzku.

Szczerze powiedziawszy to spodziewałam się czegoś lżejszego.

Sądziłam, że to będzie kolejna książka romantyczna o nieodwzajemnionej miłości.

Tu totalna niespodzianka - autor przedstawia nam najskrytsze pragnienia głównego bohatera, które czasem są niemoralne, a czasem są obsesyjne.

Ta książka moim zdaniem jest warta uwagi i przeczytania.

Przedstawia Nam piękno miłości i namiętności zarówno między mężczyzną i kobietą jak również między mężczyzną a drugim mężczyzną.

„Paul przez całe dorosłe życie przeżywa każdą miłość równie żarliwie i bez opamiętania jak w wieku młodzieńczym.


I nie jest istotne, czy podkochuje się w stolarzu pracującym dla jego rodziców podczas wakacji na południu Włoch, czy jako student na zaśnieżonym kampusie w Nowej Anglii wplątuje się w gasnący i powracający romans z nieuchwytną przyjaciółką punktowany anonimowymi zbliżeniami z mężczyznami, czy jest na korcie tenisowym w Central Parku, czy też spaceruje wczesną wiosną nowojorskimi ulicami.

Jego zauroczenia są zawsze nieuchwytne, płynne i podszyte organicznym pożądaniem, nieodmiennie rozszczepionym między jednym zakochaniem a drugim.”#czytam

#czytambolubie

#kochamczytać

#bookstagrampl

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik

#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie

#ksiazkoholiczka #ksiazkomania #ksiazkomaniak #lubieczytać

#książkoholiczka #książkowelove

#czytamprzykawie

#czytambochcę

#czytambomogę

#czytambokocham

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie