Szukaj
  • sucharscyczytaja

Alek Rogoziński „Teściowe muszą zniknąć”

Alek Rogoziński „Teściowe muszą zniknąć”

Wydawnictwo: W.A.B.


To moje pierwsze spotkanie z twórczością Alka Rogozińskiego i śmiało mogę zaliczyć je do udanych.

Nie będę ukrywać, że w głównej mierze moją uwagę przykuł tytuł o teściowych, a połączenie tego wszystkiego w komedię kryminalną stanowiło dla mnie łapczywy kąsek.

Dwie teściowe w akcji - to już brzmi zabawnie, a kiedy ruszają jednym samochodem na poszukiwanie skarbu - mamy gwarantowany śmiech przez łzy.

Autor bardzo dobrze poradził sobie z kreacją bohaterów - każda z postaci na długo zapadnie nam w pamięć, to istne indywidualności.

Pierwsze skrzypce odgrywają tu tytułowe teściowe.

I tak Kazimiera to wielka fanka radia św. Jadwiga - co rusz zasilająca jego konto, nadgorliwa katoliczka uznająca za pomiot szatański wszystkich tęczowych i organizacje LGBT, bogobojna i świątobliwa oraz całkowite jej przeciwieństwo Maja regularnie uczestnicząca we wszystkich marszach równości, propagująca ideę wolnej miłości prawniczka.

Zestawienie tych dwóch osobowości to iście wybuchowa i niebezpieczna mieszanka, usadzić takie charaktery przy jednym stole to tylko bez noży - jak pisze autor.

Obie bohaterki nie pałają do siebie zbytnią sympatią, a obopólną niechęć co krok okazują sobie wzajemnymi uszczypliwościami i uwagami, a czytelnik może się przy tym całkiem nieźle ubawić.

Cała komedia z wątkiem kryminalnym w tle ma pozytywne zakończenie, w myśl zasady "złego diabli nie wezmą" - teściowe wyjdą z całej opresji bez szwanku.

„Teściowe muszą zniknąć” to rewelacyjna komedia kryminalna Alka Rogozińskiego.

Podobało mi się, że tym razem na swoich bohaterów wybrał zwykłych, „szarych” ludzi, u których podobieństwa można szukać wśród znanych nam osób.

Oprócz dużej dawki humoru, autor umieścił tu również zagadkę kryminalną, która wcale nie jest taka oczywista i którą z zainteresowaniem śledziłam do ostatniej strony.

„Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek.

Kazimiera regularnie zasila konto radia Święta Jadwiga i uważa, że największą zmorą naszego kraju są tęczowi, lewactwo i masoni.

Maja regularnie paraduje w Marszach Równości, żyje w konkubinacie, a z rzeczy uznawanych za święte uznaje tylko święty spokój.

Nic więc dziwnego, że obie serdecznie się nie znoszą.

Problem w tym, że syn jednej z nich i córka drugiej są małżeństwem.

W dodatku takim, które wpadło w nie lada kłopoty.

Kiedy jedno z ich dzieci zostaje oskarżone o morderstwo, a drugie porwane, Kazimiera i Maja muszą połączyć siły, aby udowodnić ich niewinność.

Pytanie - czy same się przy tym nie pozabijają?”


#czytam

#czytambolubie

#kochamczytać

#bookstagrampl

#czytaniejestfajne #czytanienieboli #książkoholik

#polskibookstagram #czytanietopasja #czytanieuzależnia

#bookstagramyrazem #czytanierozwija #czytaniemoimtlenem #czytaniemymnałogiem #czytaniejestsuper #czytaniejestsexi #czytaniemojapasja #czytanietoprzyjemnosc #czytamksiążki #czytamwszędzie

#ksiazkoholiczka #ksiazkomania #ksiazkomaniak #lubieczytać

#książkoholiczka #książkowelove

#czytamprzykawie

#czytambochcę

#czytambomogę

#czytambokocham

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie